ויה פראטה הינה פעילית אתגרית חוויתית נפוצה ומקובלת מאוד ברחבי העולם בפרט באירופה בפעילות זו יוצאת קבוצת מטיילים לטיול על מצוק . מצוק שהונגש לטיול בעזרת עבודה קשה של קדיחת עיגונים סולמות גשרונים כבלים מאיזים וידיות לטיפוס . התוצאה מדהימה טיול אתגרי המשלב שינוי דרסטי בגובה לעיתין על מצוקים בהפרשי גבהים של מעל 1000 מ

 ויה פרטה ישראל via Ferrara Israel 

ויה פרטה הינה פעילות אתגרית חוויתית נפוצה ומקובלת מאוד ברחבי העולם בפרט באירופה. בפעילות זו יוצאת קבוצת מטיילים לטיול על מצוק. מצוק שהונגש לפעילות בעבודה קשה של קדיחת עיגונים סולמות גשרונים כבלים מאחזים וידיות המשמשים את המטיילים להתאבטח ולטפס .התוצאה מדהימה טיול אתגרי המשלב שינוי דרסטי מנקודת ההתחלה של הטיול  לנקודת הסיום בגובה המצוק לעתים מעל 1000 מ.

 בניגוד לפעילות טיפוס על מצוק בו נדרשת מיומנות גבוהה  שימוש וידע נרחב בשימוש בציוד טיפוס ויכולת פיזית ברמת על .כאן מדובר במאמץ ויכולת הרבה יותר נמוכה עדיין נדרשת יכולת טובה אך רחוק מאוד מהמאמץ והידע הנדרש ממטפסים . הציוד הנדרש לביצוע הפעילות הוא מינימלי רתמה קסדה שני רצועות ושני טבעות . 

פרטים על המסלול

בנוסף בפעילות טיפוס בד”כ ישנם 2 עד 3 משתתפים לעומת  זאת בפעילות ויה פרטה אפשרי לעשרות מטיילים לטייל ביחד בו זמנית ללא המתנות מה שהופך את החוויה לקבוצתית ומהנה . ברחבי העולם ישנם מסלולי ויה פרטה ברמות שונות של קושי ואורכים שונים עד  מסלולים  בני מספר ימים כאשר בסוף כל יום מתארגנים לשינה בנקודה אליה הגיע הקבוצה . בארצנו הקטנטונת עדיין אין אפשרויות כאלו אבל ישנו מסלול ויה פרטה חוויתי ומאתגר במצוק רמים המצוי מעל קריית שמונה אורך המסלול כ שעה וחצי כמובן נתון זה משתנה בהתאם ליכולת ולגודל הקבוצה. 

חברת אשדות הוותיקה ישמחו להוביל את קבוצתכם במסלול ולספק לכם את הציוד הנדרש לפעילות מסוג זה לפרטים  איתמר 0522300306