קניונינג

ספורט הקניונינג שפירושו טיול בתוך קניונים היו ספורט מפותח מאוד באירופה ארצות הברית ועוד מספר מדינות בעולם ספורט זה נחשב לחווייתי ביותר היות ונכנסים למסלולים בתוליים בהם על פי רוב בקושי דרכה רגל אדם ולא פגעה בטבע ספורט זה מספק מחד חווית טבע יוצאת דופן בעוצמתה ומאידך חוויית אקסטרים אתגרית נדירה ולא מלאכותית .

בפעילות זו המטיילים נכנסים לתוך קניון ובמהלך הטיול הם נפגשים מספר פעמים במכשול בדמות מפל אותו הם נדרשים לעבור בעזרת החבלים.

IMG 20190314 WA0001 1024x768 - canyoING קניוניג

כמה קשה לעשות קניוניג

דרגות הקושי והאורך משתנים מקניון לקניון כמו כן גם גובה המפלים מספרם ואופיו של הקניון ישנם קניונים פתוחים מאוד כגון נחל טור במדבר יהודה לעומתו נחל רחף אף הוא במדבר יהודה שהינו קניון סגור מאוד כמו כן ישנם קניונים עם מים זורמים כגון הנקיק השחור ברמת הגולן וקניונים יבשים כמו הקניונים במדבר יהודה.

ישנם גם קניונים המפתחים מפלי ענק כגון נחל חצצון עם מפל בגובה 120 מטרים וישנם קניונים עם מפלים קטנים כגון נחל רחף בדרום מדבר יהודה .

מה צריך להכין לפני יציאה לקניונינג

יציאה לקניון דורשת הכנות רבות מראש, יש לדעת מה דרגת הקושי אורך המסלול גובה המפלים ואפשרויות עגינה. בכל מפל מקורות מים לאורך המסלול האם יש צורך לשחות או לא במהלך המסלול מספר המפלים ועוד מידע רב על מנת שהטיול יהיה מהנה ובטיחותי.

ירדן נחשבת למדינה בה יש שפע של קניונים יפיפיים ואף יצאו 3 ספרים על ידי ישראלים על קניוני ירדן הנפלאים נשמח להוביל אתכם באחד מקניוני הארץ או עבר הירדן המזרחי